Kategorie

Pasta modelująca lekka, tuba 200ml, Medium Acrylico 831

Producent: Maimeri
Waga: 0.3 kg
Dostępność:
Jest
szt.
22,50 zł
Gęsta, biała pasta używana wyłącznie w technikach warstwowo-fakturowych. Lżejsza niż klasyczna akrylowa pasta-identyczna objętość waży w przybliżeniu o połowę mniej. Medium objętościowe może być mieszane z farbami akrylowymi i temperami w potrzebnych ilościach. Dodana w małych porcjach delikatnie osłabia kolor lecz znacząco zwiększa krycie co pozwala oszczędzić farbę. Substancja uzyskana przez zmieszanie farby z medium objętościowym jest bardzo plastyczna i pozwala uzyskać doskonałe efekty reliefowe. Może być nakładana bezpośrednio na podłoże, a później malowana. Powierzchnia uzyskana przez nałożenie jednej warstwy tego medium jest porowata i bardzo chłonna, doskonale przyjmująca farbę. Może być nawet malowana farbami wodnymi co daje niezwykły rezultat: połączenie transparentności farb wodnych z fakturą pasty.
Pasta jest tak naturalna, że po wyschnięciu jest identyczne z podłożem i może być również malowane farbami olejnymi. Oczywiście- jako emulsja wodna- z samą farbą olejną mieszany być nie może.
Zwiększanie grubości wydłuża czas wysychania. Kompletnie wyschnięty produkt tworzy silnie przylegającą powierzchnię. Efekt ten jest nie odwracalny.
Szczególna  kompozycja tego medium sprawia,że podczas wysychania powierzchni obrazu nie pojawiają  się pęknięcia. Idealnym narzędziem do nakładania tego wszechstronnego produktu jest szpachla. Kilka minut po nałożeniu powierzchnia jest na wpół sucha i utwardzana: można ją formować ostrymi  narzędziami, grzebieniami itp.
Medium objętościowe ma satynowy połysk.